کانون فرهنگی هنری شهدای مشهد الکوبه

کانون فرهنگی هنری شهدای مشهد الکوبه
تصوری از هیجده پرستوی عاشق روستای مشهدالکوبه

معرفی بلاک
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت همه دوستان وعزیزانی این مطالب را مشاهده میکنند

این بلاگ بیشتر مربوط میشود به فعالیتهای کانون فرهنگی هنری شهدای روستای مشهدالکوبه مسجدجامع واقع در سی کیلومتری شمال شهر اراک منطقه عالم خیز فراهان در استان مرکزی امید است مطالبی را برای شما عزیزان فرهیخته منتشر نمائیم که مورد استفاده همگان قرار گیرد در ضمن از نظرات شما استقبال نموده برای ارائه هرچه بهتر مطالب استفاده خواهد شد انشالله
پیام های کوتاه
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
بایگانی
آخرین مطالب
نویسندگان
آخرین نظرات

۹ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۳ ثبت شده است

امام هادی علیه السلام:
هر کس مطیع و پیرو خدا باشد، از قهر و کارشکنی دیگران باکی نخواهد داشت. بحارالانوار/ج50/ص177
اگر انسان بداند که امور دنیا دست خداست و اوست که دنیا را اداره می کند و همواره پیرو فرامین او باشد، دیگر دلیلی برای ترس از کارشکنی دیگران نخواهد داشت.
-
امام علی(ع): با دشمن دوستت دوستی نکن، تا با دوستت دشمنی نکنی!
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۱:۳۳
حسین احمدی

 

میلاد با سعادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) و روز پدر و روز مرد مبارک

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۶:۱۰
حسین احمدی
چقدرجالبند واژه های وارونه: گنج وجنگ،درمان و نامرد،قه قه و هق هق،اما درد همان درد است.آقاجان،دلم دردی دارد که درمانش فقط،"آرامش"وارونه میخواهد:"شمارا"(جهت تعجیل در فرج آقا عج 14صلوات)
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۵:۰۱
حسین احمدی
امام هادی علیه السلام:
هر که بر طریق خداپرستی محکم و استوار باشد، مصائب دنیا بر او سهل گردد، گر چه تکه تکه شود.
تحف العقول/ص511
سختی دنیا هر چه باشد، اگر انسان به خدا توکل کند برایش راحت است. و خداوند وعده داده کسی که به او توکل کند، او برایش کافی است و زندگی اش را کفایت می کند.
-
امام علی(ع):هیچ واسطه و شفیعى کارسازتر از توبه نیست.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۶:۴۵
حسین احمدی
پیامبر اکرم صلی الله و علیه و آله و سلم:
خداوند به دنیا وحی فرمود:هر که تو را خدمت کرد به رنجش افکن و هر که تو را دور انداخت خدمتش کن.مستدرک الوسایل/ج5
خاصیت دنیا این است که وقتی به دنبال آن هستی از تو رویگردان است و زمانی که به آن بی اعتنایی میکنی،به دنبالت می آید. بنده مومن، همیشه به دنبال رضای خداست نه کسب دنیا.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۳:۴۱
حسین احمدی


سلام به همه معلمین زحمتکش

 

ای معلم

 

مراازتعلیم خودبه

 

جاودانگی می رسانی

 

جاودانه باش 

 

معلمین عزیزم روزتان مبارک

 

این هدیه ناقابل به معلمین زحمتکش

 معلم، امانت داری است که غیر از همه امانت ها، انسان، امانت اوست.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۶:۲۲
حسین احمدی
امام صادق(ع):
مرد جهت اداره منزل و خانواده خود به سه خصلت نیاز دارد که اگر در طبیعت او نباشد باید آنرا کسب کند:خوش رفتاری،گشاده دستی سنجیده، غیرت.تحف العقول/ص322
این سه خصلت، برای داشتن یک زندگی موفق و سالم، ضروری است و باعث دلگرمی همسر و فرزندان به خانه و مشارکت آنان در پیشرفت خانواده می شود.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۸:۲۲
حسین احمدی
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۸ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۵:۱۱
حسین احمدی


چه موقع لوله فاضلاب می گیرد؟

وقتی زباله هایی که راه خروج اب را می بندند و نمی گذارندمحتویات آن به راحتی گردش کنند لوله به اصطلاح کیپ میشود و انچه که باید وارد شود نمی تواند راه پیدا کند . خوب جهان ماده نمایانگر جهان درون انسان است. اتفاقاتی که دور و بر شما در طبیعت رخ می دهد نمودی از اتفاقات دنیای روح انسان است .چرا به شما گفته می شود که هر موسیقی ای گوش نکنید ؟ چون هر آهنگی که اصلا موسیقی حساب نمی شود وما آن را غنا می نامیم نوعی زباله برای ورود به جهان روح ما از طریق گوش است. زمانی که شما مرتبا ترانه های غنایی و یا به اصطلاح عاشقانه گوش می کنید که شما را از حالت آرامش به هیجان وارد میکند مغز و ذهن شما کیپ میشود و دیدن حقایق برایتان مشکل می شود . موسیقی حقیقی آن است که شما را آرام کند و شما را  به یاد نیکی ها بیندازد . این مسئله در مود یاد گیری نیز به همین ترتیب است . یادگیری دروس و مسائل ساده مثل فرمولهای عجیب و غریب می شود . ویا حتی وقتی می بینیم جایی به کسی ظلم می شود قادر به دفاع از مظلوم  نیستیم و ستم را نمی بینیم . چرا؟ چون روح ما با نا حقیقتها یا زباله های روح مسدود شده است. و یا دیدن صحنه های مستهجن که چسم ما را آلوده می کند . یا خوردن مال حرام که شکم ما را الوده می کند . این مساله ای است که قران آن را با عنوان قساوت قلب یاد میکند . همانطور که در خانه خود اجازه ورود زباله ویا هر شیئی را نمی دهید به خانه روحتان نیز اجازه ورود هر صدا. منظره . غذا و لمس هر کس را ندهید. متاسفانه ما هم اکنون در دوره افزایش فساد و جلوه کردن باطل به شکل حق زندگی میکنیم . اگر می خواهید حق را ببینید روحتان را از باطل آزاد کنید.      

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۳ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۷:۲۸
حسین احمدی